Yeni İş Kuracaklar Nasıl Kredi Alabilir?

Herkesin kendisine göre hayalleri vardır. Bazıları emek çeker hayallerine bir şekilde kavuşur. Geriye kalan kişilerde ellerinde olanlarla her daim yetinirler. İş kurmakta böyle bir şeydir; idealleriniz ve aklınızda çok güzel projeler geliştirdiniz. Fakat bir sorun vardır iş kurmak için her şeyden önce sermayeye ihtiyaç vardır. Eğer aileden maddi bir desteğiniz yoksa sermayeyi elde etmek de zordur. Fakat bankalar ve devlet destekleri ile artık yeni bir iş kurmadan önce destek bulabiliyorsunuz. Yeni iş kuracaklar nasıl kredi alabilir ki diye sorgulamaya başlamışsınızdır. Girişimci yeteneği olanlar ve hatta profesyonel olarak çalışanlar bile yen iş kurmak için bankalardan kredi talep etmektedirler. Özellikle devlet bankaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Bunun yanında artık özel bankalarda iş kurma kredisi taleplerini değerlendirerek kredi vermeye başladılar. Banklardan sermaye için kredi almak istiyorsanız eğer; başlangıç olarak küçük ölçekli bir sermaye ve aynı zamanda küçük bir banka kredisiyle başlamanızı tavsiye ederiz. Eğer bu bana yetmez ben büyük bir yer açacağım ve bunu da rahatlıkla ödeyebilirim diyorsanız iyi bir planlama yapıp, kendiniz için uygun işi seçerseniz ihtiyacınız olan miktarı rahatlıkla alabilirsiniz. Bankalardan iş kurmak için kredi alırken mantıksız bir miktar belirlemeyin. İhtiyacınız olan miktarı hesaplamadan ekipman almayın. Bankalar mutlaka verdikleri parayı garanti altına almak isterler ve bu nedenle de parayı nereye harcayacağınızı öğrenmek isterler.

 

Bu makalemde sizlere Yeni İş Kuracaklar Nasıl Kredi Alabilir? konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Nedir? başlıklı makalemizde kobi kredileri, ticari kredi ve ticari kredi avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.